KONST / Oljemålningar / Olja / akvareller 14234119
nr 1423 4119
Hans Ernback
(1942-2013), Sverige
Olja / akvareller, 16 st, Kompositioner, delvis signerade, oramade, bladets mått: 13x18 - 34x34 cm
Hans Ernback, svensk bildkonstnär, skådespelare, teaterregissör och dramatiker född i Luleå 1942, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:35:44
3/10 22:24:15
Hans Ernback
Läs mer om Hans Ernback